Virksomhed

Drone Systems er grundlagt i 2015 og har siden grundlæggelsen målrettet specialiseret sig indenfor termiske droneinspektioner. Vores primære service er komplet og systematisk termisk kortlægning af fjernvarmeforsyningsnet. Over 60 fjernvarmeværker benytter sig af vores ekspertise og service, heriblandt flere af de største i Danmark.

Drone Systems er pioner i blandt danske dronevirksomhed. Vi gør en ekstraordinær indsat for sikkerhed og laver grundig planlægning af flyveoperationer.

Første virksomhed med generel dispensation fra Trafik & Byggestyrelsen til overflyvning af privat grund

Første virksomhed til at gennemføre større flyveoperation inden for 5 km sikkerhedszone ved Kastrup Lufthavn

Første virksomhed til at gennemføre større flyveoperation inden for 2 km sikkerhedszone ved Aalborg Lufthavn

Medarbejdere

SYN1-BW

Sune Yde Nielsen

COO

+45 21 85 17 44

sune@dronesystems.dk

GIN_300x300

Gina Nielsen

Head of Sales and Marketing

+45 20 68 55 00

gina.nielsen@dronesystems.dk

Henrik 1

Henrik Karmisholt Grosen

CEO

+45 25 24 01 02

henrik@dronesystems.dk

SVE_hp_300

Sven Vestergaard
Dronepilot
sven.vestergaard@dronesystems.dk

frederik sw-2

Frederik Villebro
Udvikler

frederik@dronesystems.dk

Eva_300x300

Eva Bendix Nielsen
Planner
eva.nielsen@dronesystems.dk

SONY DSC

Lars Plovmand
Dronepilot
lars@dronesystems.dk